Inwestycja

Ekologiczne i nowoczesne rozwiązania

Wszystkie mieszkania na inwestycji w standardzie wyposażone zostaną w nowoczesne pompy ciepła. Za ich pomocą przyszli mieszkańcy będą wstanie zoptymalizować koszty życia nawet o kilkanaście procent rocznie. Pompy ciepła służyć będą do zasilania mieszkań w ciepłą wodę użytkową a także do ogrzewania. Zainstalowany system ogrzewania podłogowego w połączeniu z możliwością rozbudowy o tak zwane strefy to rozwiązanie niezwykle komfortowe i łatwe w obsłudze.

Ponadto budynki zostaną wykonane w wyższym standardzie termoizolacji – elewacja budynków wykonana zostanie ze styropianu o podwyższonej grubości (20cm), a dachy ocieplone zostaną z dwóch warstw wełny mineralnej o łącznej grubości aż 30cm. Wszystkie okna zostaną także wyposażone w energooszczędny 3-szybowy pakiet szybowy.

Wszystkie powyższe rozwiązania łącznie pozwalają uczynić dom bardzo oszczędnym w użytkowaniu, co przekłada się na koszty utrzymania każdego roku.

Perspektywa miasta, spokój miasteczka

Inwestycja powstaje przy ul. Stabika w Katowicach-Kostuchnie – miejscu, które mieszkańcom zapewnia bezproblemowy i szybki dostęp do wszelakiego rodzaju punktów usługowych, a także małych i dużych sklepów. W niedalekiej okolicy znajdą Państwo również kino, siłownię, parki, liczne trasy rowerowe a nawet basen i korty tenisowe.

Dzięki komunikacji miejskiej dostać się stąd można bezpośrednio do Centrum Katowic, Tychów czy Mikołowa. Dostęp do drogi DK81, autostrady A2 czy A4 również zajmuje od kilku do najwyżej kilkunastu minut. W niedalekiej odległości znajdą Państwo również nowopowstałą Galerię Handlową Libero.

Sprawdź na interaktywnej mapie, jak niedaleko jest wszędzie

Standard wykończenia mieszkań

Inwestycja wykonana zostanie w stanie deweloperskim co oznacza że po stronie Nabywcy zostanie wyłącznie wykończenie mieszkań zgodnie z własną koncepcją.
Zarówno ściany, sufity jak i podłogi przygotowane zostaną do wykończenia warstwą wierzchnią (malowanie ścian i sufitów / płytkowanie bądź wyłożenie panelami podłóg). Wszelkie instalacje zamontowane w budynku zostaną uruchomione oraz przygotowane do korzystania.

Przygotowane zostanie również otoczenie zewnętrzne – podejścia, podjazdy oraz miejsca postojowe zostaną wybrukowane.
Ogródki mieszkaniowe a także teren inwestycji zostanie ogrodzony panelowym ogrodzeniem.

Elewacje
budynków
Okna i drzwi
Sufity, podłogi
i ściany
Instalacje
wewnętrzne
Elewacje budynków

Elewacje budynków zostaną wykonane ze styropianu o grubości 20cm, wykończone tynkiem akrylowym oraz w miejscu cokołu tynkiem mozaikowym. Nowoczesny wygląd zostanie utrzymany za pomocą doboru odpowiedniej palety kolorystycznej komponującej się z ceglastą dachówką płaską. Minimalistyczne dodatki w kolorze antracytowym sprawią, że całe osiedle wyglądać będzie bardzo estetycznie oraz nowocześnie.

Okna i drzwi

Stolarka okienna pionowa w kolorze antracytowym zostanie wyposażona w energooszczędny pakiet 3-szybowy zapewniający dobre warunki termoizolacyjne. Funkcjonalne otwieralno-przesuwne okno tarasowe pozwoli na komfortowy dostęp do mieszkaniowego ogródka, a zewnętrze antywłamaniowe drzwi z pochwytem oraz przeszkleniem pozwolą cieszyć się podniesionym standardem bezpieczeństwa domowników.

Sufity, podłogi i ściany

Sufity, podłogi oraz ściany przygotowane zostaną do wykończenia warstwą wierzchnią. Podłoga wykonana z jastrychu cementowego przygotowana zostanie do położenia płytek bądź też paneli podłogowych. Ściany i sufity zostaną przygotowane do malowania bądź do wykonania gładzi i malowania.

Instalacje wewnętrzne

Wszystkie instalacje wewnętrzne zostaną uruchomione oraz przygotowane do korzystania przez Nabywców. Instalacja elektryczna zakończona zostanie osprzętem elektrycznym (włączniki oraz gniazdka). Na zewnętrz od strony ogródka zostanie wyprowadzony punkt oświetleniowy oraz elektryczny, od strony wejścia zostanie wyprowadzony punkt oświetleniowy. Ogrzewanie podłogowe oraz pompa ciepła zostanie uruchomiona a Nabywca przeszkolony w zakresie obsługi urządzeń.

Udogodnienia dla mieszkańców

Spokojna okolica

Przyszłych mieszkańców na co dzień otaczać będą spokojne, zielone tereny z jednoczesnym łatwym i szybkim dostępem do wszelakiego rodzaju usług, handlu i rozrywki.

Bezpieczeństwo

Osiedle stanowić będzie zamknięta strefę z dostępem wyłącznie dla mieszkańców i ich gości.

Nowoczesność i komfort

Nowoczesny styl elewacji oraz minimalistyczny design dachów i dodatków sprawią, że Inwestycja cieszyć będzie nie tylko ze względu na komfort życia ale również ze względu estetykę otoczenia i budynków.

Miejsce na odpady komunalne

Zlokalizowane indywidualnie dla każdego mieszkania pozwolą na dbałość o czystość przy jednoczesnym komforcie życia.

Miejsca postojowe

Każdy z mieszkańców otrzyma miejsce postojowe do wyłącznego korzystania.

Ogródki mieszkaniowe

Dużych rozmiarów oraz ogrodzone, pozwolą mieszkańcom cieszyć się z otaczającej natury bez wychodzenia z własnej przestrzeni do życia.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

1. Drzwi antywłamaniowe

Każdy z lokali mieszkalnych wyposażony zostanie w antywłamaniowe drzwi stalowe (w kolorze antracytowym) podnoszące dodatkowo poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Drzwi zewnętrzne dodatkowo wyposażone zostaną w elektrozamek umożliwiający komfortowy dostęp a także stylowy pochwyt.

2. Energooszczędny pakiet szybowy

Nowoczesny oraz energooszczędny pakiet 3-szybowy zostanie zamontowany we wszystkich profilach okiennych. Dzięki zastosowaniu 3-szyowych pakietów okiennych przyszli mieszkańcy nie tylko zużyją zdecydowanie mniej energii do ogrzania mieszkań, ale także cieszyć będą się lepszymi parametrami akustycznymi przez cały rok.

3. Ogromne okna tarasowe

Tarasowe okna każdego z lokali mieszkalnych zaprojektowane zostało jako ogromne przeszklenie przesuwne PSK. Za sprawą tego rozwiązania mieszkańcy zyskują komfortowy dostęp do tarasu oraz ogrodu, znacznie lepsze nasłonecznienie części dziennej a także zachowują znacznie więcej przestrzeni w stosunku do standardowo otwieranych drzwi tarasowych. Okna tarasowe PSK wszystkich lokali będą posiadały wymiar aż 4,00mb.

4. Ogródki mieszkaniowe

Wszystkie lokale mieszkalne otrzymają również dostęp do prywatnych przestrzeni zewnętrznych. Wielkość ogrodów została zróżnicowana pod kątem dopasowania do potrzeb szerokiego zakresu Klientów, dostępne są małe przydomowe ogródki jak i również działki większych rozmiarów. Ogrody każdego z lokali mieszkalnych zostaną ogrodzone siatka panelową.

5. Ekologiczne rozwiązania

Wszystkie lokale mieszkalne inwestycji „Mieszkania Katovice” zaprojektowane zostały z myślą o ekologii oraz minimalizowaniu kosztów związanych z ogrzewaniem i życiem. W standardzie każdy z lokali posiadać będzie nowoczesną pompę ciepła zapatrującą mieszkańców w ciepłą wodę użytkową jak również centralne ogrzewanie. Każdy z budynków wykonany zostanie również z materiałów o podniesionych właściwościach termoizolacyjnych. Elewacja zostanie wykonana ze styropianu o grubości 20cm, docieplenie poddaszy zaś wykonane zostanie z wełny mineralnej o grubości 30cm.

6. Miejsca postojowe

Do każdego lokalu mieszkalnego przypisane zostanie prawo do prywatnego miejsca postojowego.

7. Indywidualne wiaty śmietnikowe

Do każdego z lokali przyporządkowane oraz wykonane zostaną stylowe wiaty śmietnikowe, pomagające zachować czystość całego osiedla.

8. Wybrukowane podejścia i podjazdy

Wszystkie drogi osiedlowe, podejścia oraz podjazdy zostaną wybrukowane w stylu estetycznym oraz nawiązujący formą do koncepcji architektonicznej całego osiedla.

9. Nowoczesny design

Cała inwestycja pod względem architektonicznym osiedla stanowi naszą autorską koncepcję. Osiedle „Mieszkania Katovice” zostaną wykonane w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym jednocześnie delikatnie nawiązując do starego stylu zabudowy Katowickiej dzielnicy Kostuchna.

10. Zielone otoczenie inwestycji

Najbliższe otoczenie inwestycji nacechowane jest spokojem i zielenią. Osiedle znajdować będzie się w drugie linii od ul. Karola Stabika, będąc tym samym odcięta od gwaru ulicy. Stąd bardzo blisko do parków, lasów bądź łąk. Okolica bogata jest w trasy rowerowe, punkty sportowe oraz inne atrakcje na świeżym powietrzu.